Sullins Connector Solutions GSM30DTAH
GSM30DTAH picture photo
Mfg. Part Number
GSM30DTAH
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GSM30DTAH.pdf
Availability of GSM30DTAH
QUANTITY
GSM30DTAH Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM30DTAH
Internal Part NumberEIS-GSM30DTAH
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM30DTAH
Related LinksGSM3, GSM30DTAH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM30DTAH Details Description
Related parts for GSM30DTAH
CAP CER 220PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.24KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 21POS TIN WW R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
RES 81.6 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf