Sullins Connector Solutions GSM36DRXI
GSM36DRXI picture photo
Mfg. Part Number
GSM36DRXI
Brief Description
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GSM36DRXI.pdf
Availability of GSM36DRXI
QUANTITY
GSM36DRXI Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM36DRXI
Internal Part NumberEIS-GSM36DRXI
Number of Positions72
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM36DRXI
Related LinksGSM3, GSM36DRXI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM36DRXI Details Description
Related parts for GSM36DRXI
TRANS NPN 30V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 8-SOIC datasheet.pdf
IC CHARGER/CTLR/LDO REG 40-TQFN datasheet.pdf
FERRITE EMI SPLIT/SNAP-ON CORE datasheet.pdf
RES SMD 5.36KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
TEST LEAD BANANA 36" BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf