Lumex, Inc. GT-CM3350L
GT-CM3350L picture photo
Mfg. Part Number
GT-CM3350L
Manufacturer
Product Category
Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
Brief Description
GDT 350V 20% 10KA THROUGH HOLE
Datasheet Download
GT-CM3350L.pdf
Availability of GT-CM3350L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GT-CM3350L Order Process
Ship out your order
Specifications of GT-CM3350L
Internal Part NumberEIS-GT-CM3350L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
Series-
PackagingBulk
Voltage - DC Spark Over (Nom)350V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance±20%
Number of Poles3
Fail ShortNo
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial - 3 Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT-CM3350L
Related LinksGT-CM, GT-CM3350L Datasheet, Lumex, Inc. Distributor
GT-CM3350L Details Description
Related parts for GT-CM3350L
SWITCH SNAP SPDT 25A QC TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90KHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
FIBER SADDLE,SELF MNT,NATURAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf