Hirose Electric Co Ltd GT11-8DS-SB(70)
GT11-8DS-SB(70) picture photo
Mfg. Part Number
GT11-8DS-SB(70)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN F SHIELD PLATE
Datasheet Download
GT11-8DS-SB(70).pdf
Availability of GT11-8DS-SB(70)
QUANTITY
GT11-8DS-SB(70) Order Process
Ship out your order
Specifications of GT11-8DS-SB(70)
Internal Part NumberEIS-GT11-8DS-SB(70)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesGT11
Accessory TypeShield Plate
Number of Positions8
For Use With/Related ProductsGT11 Series
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT11-8DS-SB(70)
Related LinksGT11-8D, GT11-8DS-SB(70) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
GT11-8DS-SB(70) Details Description
Related parts for GT11-8DS-SB(70)
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC USB OPT MOUSE SENSOR 8-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER GVH 11POS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
MOD IGBT 1200V 150A POWIR 34 datasheet.pdf