Hirose Electric Co Ltd GT13-30/1.6-2.9PCF(70)
GT13-30/1.6-2.9PCF(70) picture photo
Mfg. Part Number
GT13-30/1.6-2.9PCF(70)
Manufacturer
Product Category
Coaxial Connectors (RF) - Contacts
Brief Description
M TERMINAL 30AWG
Datasheet Download
GT13-30/1.6-2.9PCF(70).pdf
Availability of GT13-30/1.6-2.9PCF(70)
QUANTITY
GT13-30/1.6-2.9PCF(70) Order Process
Ship out your order
Specifications of GT13-30/1.6-2.9PCF(70)
Internal Part NumberEIS-GT13-30/1.6-2.9PCF(70)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCoaxial Connectors (RF) - Contacts
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT13-30/1.6-2.9PCF(70)
Related LinksGT13-30/1.6, GT13-30/1.6-2.9PCF(70) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
GT13-30/1.6-2.9PCF(70) Details Description
Related parts for GT13-30/1.6-2.9PCF(70)
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 32PS GOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
PAC-CTLX-SD25-V4 CBL ASSY datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG ISO ADJ 16WQFN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 230MA 1.8 OHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
MICRO 15C SKT 30" RBW FLOAT datasheet.pdf
CONN FML 2POS TO MALE 2POS datasheet.pdf