t-Global Technology GT15-60-30-0.23
GT15-60-30-0.23 picture photo
Mfg. Part Number
GT15-60-30-0.23
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
GT15 60X30X0.23MM
Datasheet Download
GT15-60-30-0.23.pdf
Availability of GT15-60-30-0.23
QUANTITY
GT15-60-30-0.23 Order Process
Ship out your order
Specifications of GT15-60-30-0.23
Internal Part NumberEIS-GT15-60-30-0.23
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
GT15 Reliability Report
Product Training ModulesGT Silicone Based Thermal Insulators
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesGT15
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline60.00mm x 30.00mm
Thickness0.009" (0.229mm)
Material-
Adhesive-
Backing, CarrierFiberglass
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT15-60-30-0.23
Related LinksGT15-60, GT15-60-30-0.23 Datasheet, t-Global Technology Distributor
GT15-60-30-0.23 Details Description
Related parts for GT15-60-30-0.23
RES SMD 165K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS VERT SMD 15AU datasheet.pdf
HEATSHRINK LABEL 0.187" datasheet.pdf
HARDWARE PKT CABLE PULL L SWITCH datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM SMD datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
CABLE TIE datasheet.pdf
CABLE GLAND datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
SPRING, ACCUMULATOR datasheet.pdf
6.5MM WTB HDR WBOSSKINK PE 2CKT datasheet.pdf