t-Global Technology GT15-640-320-0.23-0
GT15-640-320-0.23-0 picture photo
Mfg. Part Number
GT15-640-320-0.23-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
GT15 SHEET 640X320X0.23MM
Datasheet Download
GT15-640-320-0.23-0.pdf
Availability of GT15-640-320-0.23-0
QUANTITY
GT15-640-320-0.23-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of GT15-640-320-0.23-0
Internal Part NumberEIS-GT15-640-320-0.23-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
GT15 Reliability Report
Product Training ModulesGT Silicone Based Thermal Insulators
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesGT15
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline640.00mm x 320.00mm
Thickness0.009" (0.229mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, CarrierFiberglass
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT15-640-320-0.23-0
Related LinksGT15-640-, GT15-640-320-0.23-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
GT15-640-320-0.23-0 Details Description
Related parts for GT15-640-320-0.23-0
IC INVERTER HEX SMD 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HOLDER 28POS PLUG PANEL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 237MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
1 MHz to 8 GHz, 70 dB Logarithmic Detector/Controller IC datasheet.pdf