Hirose Electric Co Ltd GT16-1.6-2.9/CK-MP(62)
GT16-1.6-2.9/CK-MP(62) picture photo
Mfg. Part Number
GT16-1.6-2.9/CK-MP(62)
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
TOOL ACCY
Datasheet Download
GT16-1.6-2.9/CK-MP(62).pdf
Availability of GT16-1.6-2.9/CK-MP(62)
QUANTITY
GT16-1.6-2.9/CK-MP(62) Order Process
Ship out your order
Specifications of GT16-1.6-2.9/CK-MP(62)
Internal Part NumberEIS-GT16-1.6-2.9/CK-MP(62)
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT16-1.6-2.9/CK-MP(62)
Related LinksGT16-1.6-2., GT16-1.6-2.9/CK-MP(62) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
GT16-1.6-2.9/CK-MP(62) Details Description
Related parts for GT16-1.6-2.9/CK-MP(62)
CONN HEADER 6POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 120MA DP 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LOW EMI 8TSSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR PC PWR SUPP 8-SOIC datasheet.pdf
IC SERIALIZER 16BIT GMSL 32TQFN datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 180POS .050 SMD datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
60V self-protected low-side IntelliFETTM MOSFET switch IC datasheet.pdf