Hirose Electric Co Ltd GT17HN-16DP-2H(10)
GT17HN-16DP-2H(10) picture photo
Mfg. Part Number
GT17HN-16DP-2H(10)
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN AUTO LAN PLUG 16POS SMT R/A
Datasheet Download
GT17HN-16DP-2H(10).pdf
Availability of GT17HN-16DP-2H(10)
QUANTITY
GT17HN-16DP-2H(10) Order Process
Ship out your order
Specifications of GT17HN-16DP-2H(10)
Internal Part NumberEIS-GT17HN-16DP-2H(10)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
SeriesGT17
PackagingTape & Reel (TR)
Connector StylePlug
Connector TypeAutomotive LAN Connector
Number of Positions16
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT17HN-16DP-2H(10)
Related LinksGT17HN-16, GT17HN-16DP-2H(10) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
GT17HN-16DP-2H(10) Details Description
Related parts for GT17HN-16DP-2H(10)
SENSOR 1500PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
IC CTRLR PWM PROG CM OTP 8SOIC datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 131KX36 6NS 128QFP datasheet.pdf
LED ROYAL BLUE 1000MA SMD datasheet.pdf
PLUGGABLE OPTOCOUPLER 12VDC 5A datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
V.92 SERIAL DATA ONLY datasheet.pdf
DIODE FAST REC 50V 3A DO214AB datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
10000UF 16V 25X40MM 105C 5000H datasheet.pdf