t-Global Technology GT30-100-100-0.23
GT30-100-100-0.23 picture photo
Mfg. Part Number
GT30-100-100-0.23
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
GT30 100X100X0.23M
Datasheet Download
GT30-100-100-0.23.pdf
Availability of GT30-100-100-0.23
QUANTITY
GT30-100-100-0.23 Order Process
Ship out your order
Specifications of GT30-100-100-0.23
Internal Part NumberEIS-GT30-100-100-0.23
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesGT Silicone Based Thermal Insulators
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesGT30
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.009" (0.229mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, CarrierFiberglass
ColorPink
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT30-100-100-0.23
Related LinksGT30-100, GT30-100-100-0.23 Datasheet, t-Global Technology Distributor
GT30-100-100-0.23 Details Description
Related parts for GT30-100-100-0.23
IC SRAM 16MBIT 45NS 48TSOP datasheet.pdf
XMITTER 12X2.7GBD 62.5UM FO datasheet.pdf
CONN RING 6AWG #7/16 SOLIS datasheet.pdf
IC FPGA 165 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES 62K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 68 OHM 1% 5W datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
BIT SLOTTED 1MM X 5.5MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf