Hirose Electric Co Ltd GT32-10S-1.5C
GT32-10S-1.5C picture photo
Mfg. Part Number
GT32-10S-1.5C
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN 10POS
Datasheet Download
GT32-10S-1.5C.pdf
Availability of GT32-10S-1.5C
QUANTITY
GT32-10S-1.5C Order Process
Ship out your order
Specifications of GT32-10S-1.5C
Internal Part NumberEIS-GT32-10S-1.5C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesGT32
PackagingBulk
Connector TypeSocket
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Pitch0.059" (1.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening Type-
ColorGray
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT32-10S-1.5C
Related LinksGT32-1, GT32-10S-1.5C Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
GT32-10S-1.5C Details Description
Related parts for GT32-10S-1.5C
RES SMD 9.31 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS WALL MT PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13VC 4CSP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 10% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.65KOHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
LED CLA1A WARM WHT 3200K 4LCC datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG 3M datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 30W datasheet.pdf