Hirose Electric Co Ltd GT32-10S-HU
GT32-10S-HU picture photo
Mfg. Part Number
GT32-10S-HU
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN HSG
Datasheet Download
GT32-10S-HU.pdf
Availability of GT32-10S-HU
QUANTITY
GT32-10S-HU Order Process
Ship out your order
Specifications of GT32-10S-HU
Internal Part NumberEIS-GT32-10S-HU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesGT32
Accessory TypeShroud
Number of Positions10
For Use With/Related ProductsGT32 Series
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT32-10S-HU
Related LinksGT32-, GT32-10S-HU Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
GT32-10S-HU Details Description
Related parts for GT32-10S-HU
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO201AD datasheet.pdf
SOFTWARE SUPPORT ANNUAL CW STD datasheet.pdf
CONN EUROCRD RCPT 32POS R/A TYPB datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA TO252-3 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS TIN datasheet.pdf