Hirose Electric Co Ltd GT32-10S-SC
GT32-10S-SC picture photo
Mfg. Part Number
GT32-10S-SC
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN SHIELD PLATE
Datasheet Download
GT32-10S-SC.pdf
Availability of GT32-10S-SC
QUANTITY
GT32-10S-SC Order Process
Ship out your order
Specifications of GT32-10S-SC
Internal Part NumberEIS-GT32-10S-SC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesGT32
Accessory TypeShield Plate
Number of Positions10
For Use With/Related ProductsGT32 Series
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT32-10S-SC
Related LinksGT32-, GT32-10S-SC Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
GT32-10S-SC Details Description
Related parts for GT32-10S-SC
CONV 48V IN 5V OUT DC-DC SMT datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 8K FLASH 40-DIP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 5.08MM datasheet.pdf
IC DGTL POT 32POS 10K SGL 8LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
RES 453K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
RES 30K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 2CIRC .325 datasheet.pdf
TV 53C 53#20 PIN RECP datasheet.pdf
1500UF 16V 18X18X16 MM 125C 5000 datasheet.pdf