Hirose Electric Co Ltd GT5-2022/F3.3-5PCF(70)
GT5-2022/F3.3-5PCF(70) picture photo
Mfg. Part Number
GT5-2022/F3.3-5PCF(70)
Manufacturer
Product Category
Coaxial Connectors (RF) - Contacts
Brief Description
CONN PIN CONTACT M CRIMP TIN
Datasheet Download
GT5-2022/F3.3-5PCF(70).pdf
Availability of GT5-2022/F3.3-5PCF(70)
QUANTITY
GT5-2022/F3.3-5PCF(70) Order Process
Ship out your order
Specifications of GT5-2022/F3.3-5PCF(70)
Internal Part NumberEIS-GT5-2022/F3.3-5PCF(70)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
Category Connectors, Interconnects
FamilyCoaxial Connectors (RF) - Contacts
SeriesGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Cable Group-
Center Conductor Diameter-
Wire Gauge20-22 AWG
Contact TerminationCrimp
Pin or SocketPin
TypeM
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Impedance-
Contact MaterialBrass
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Features-
Board Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT5-2022/F3.3-5PCF(70)
Related LinksGT5-2022/F3, GT5-2022/F3.3-5PCF(70) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
GT5-2022/F3.3-5PCF(70) Details Description
Related parts for GT5-2022/F3.3-5PCF(70)
IC OTP 2MBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 2.5A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1K OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming Lighting 32-SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 39MM datasheet.pdf
IC REG LDO 4.2V 0.3A datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 20A 8SON datasheet.pdf