Hirose Electric Co Ltd GT5-30/F3.3-5PCF(70)
GT5-30/F3.3-5PCF(70) picture photo
Mfg. Part Number
GT5-30/F3.3-5PCF(70)
Manufacturer
Product Category
Coaxial Connectors (RF) - Contacts
Brief Description
CONN PIN CONTACT M CRIMP TIN
Datasheet Download
GT5-30/F3.3-5PCF(70).pdf
Availability of GT5-30/F3.3-5PCF(70)
QUANTITY
GT5-30/F3.3-5PCF(70) Order Process
Ship out your order
Specifications of GT5-30/F3.3-5PCF(70)
Internal Part NumberEIS-GT5-30/F3.3-5PCF(70)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
Category Connectors, Interconnects
FamilyCoaxial Connectors (RF) - Contacts
SeriesGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Cable Group-
Center Conductor Diameter-
Wire Gauge30 AWG
Contact TerminationCrimp
Pin or SocketPin
TypeM
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Impedance-
Contact MaterialBrass
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Features-
Board Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT5-30/F3.3-5PCF(70)
Related LinksGT5-30/F3., GT5-30/F3.3-5PCF(70) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
GT5-30/F3.3-5PCF(70) Details Description
Related parts for GT5-30/F3.3-5PCF(70)
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 91 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
REFLECTOR 1POS 49.9MM RND 24MM datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 225MA 340 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 2.34KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG BROWN 100' datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf