Amphenol Industrial GTC00R24-10S
GTC00R24-10S picture photo
Mfg. Part Number
GTC00R24-10S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 7C 7#8 SKT RECP
Datasheet Download
GTC00R24-10S.pdf
Availability of GTC00R24-10S
QUANTITY
GTC00R24-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC00R24-10S
Internal Part NumberEIS-GTC00R24-10S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC00R24-10S
Related LinksGTC00R, GTC00R24-10S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC00R24-10S Details Description
Related parts for GTC00R24-10S
IC REG LDO -15V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
LED HOLDER PNL MNT FOR 3MM LED datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 400 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
EDGECARD 182POS .050 SMD W/POSTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOUNTNG BRAKT BOTTOM FOR S82G-30 datasheet.pdf
C/A 24FIB MPO 62.5/125 PLENUM datasheet.pdf
RES 475 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
GDT 90V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf