Amphenol Industrial GTC01R20-15P
GTC01R20-15P picture photo
Mfg. Part Number
GTC01R20-15P
Brief Description
GT 7C 7#12 PIN RECP LINE
Datasheet Download
GTC01R20-15P.pdf
Availability of GTC01R20-15P
QUANTITY
GTC01R20-15P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC01R20-15P
Internal Part NumberEIS-GTC01R20-15P
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC01R20-15P
Related LinksGTC01R, GTC01R20-15P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC01R20-15P Details Description
Related parts for GTC01R20-15P
SWITCH M3 PIN PLUNGER SILV PCB datasheet.pdf
SW WOBBLE CAT WHISKER SPDT 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 180POS VERT BRD/BRD datasheet.pdf
CONN RECEPT 16POS T/H R/A TIN PI datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 100LQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6POS 7.62MM datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf