Amphenol Industrial GTC020R28-15P
GTC020R28-15P picture photo
Mfg. Part Number
GTC020R28-15P
Brief Description
GT 35C 35#16 PIN RECP
Datasheet Download
GTC020R28-15P.pdf
Availability of GTC020R28-15P
QUANTITY
GTC020R28-15P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC020R28-15P
Internal Part NumberEIS-GTC020R28-15P
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC020R28-15P
Related LinksGTC020, GTC020R28-15P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC020R28-15P Details Description
Related parts for GTC020R28-15P
CONN TERM BLOCK FEED THRU 10MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 6POS datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SC70-5 datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 0.2 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CAP MICA 27PF 2% 500V SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 3NS 84FBGA datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
BCVP-508RF- 6 BK datasheet.pdf
ATTENUATOR 10 DB DC 18GHZ datasheet.pdf