Amphenol Industrial GTC020R36-15P-C14-B30-025
GTC020R36-15P-C14-B30-025 picture photo
Mfg. Part Number
GTC020R36-15P-C14-B30-025
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 35C 35#16 (20-22) PIN RECP
Datasheet Download
GTC020R36-15P-C14-B30-025.pdf
Availability of GTC020R36-15P-C14-B30-025
QUANTITY
GTC020R36-15P-C14-B30-025 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC020R36-15P-C14-B30-025
Internal Part NumberEIS-GTC020R36-15P-C14-B30-025
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC020R36-15P-C14-B30-025
Related LinksGTC020R36-15, GTC020R36-15P-C14-B30-025 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC020R36-15P-C14-B30-025 Details Description
Related parts for GTC020R36-15P-C14-B30-025
RES SMD 39K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 50A IPAK datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
FILTER TUBULAR 16A W/RAST CONN datasheet.pdf
IC 1.1V SUPPLY MONITOR 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf