Amphenol Industrial GTC02R-24-22P
GTC02R-24-22P picture photo
Mfg. Part Number
GTC02R-24-22P
Brief Description
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
GTC02R-24-22P.pdf
Availability of GTC02R-24-22P
QUANTITY
GTC02R-24-22P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC02R-24-22P
Internal Part NumberEIS-GTC02R-24-22P
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert24-22
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC02R-24-22P
Related LinksGTC02R, GTC02R-24-22P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC02R-24-22P Details Description
Related parts for GTC02R-24-22P
CONN SPRING 48POS DUAL .217 PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 5.00MM 22POS datasheet.pdf
RES 232 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 600 OHM SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 384 I/O 896FBGA datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 1.27MM datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf