Amphenol Industrial GTC02R14S-9S-LC
GTC02R14S-9S-LC picture photo
Mfg. Part Number
GTC02R14S-9S-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
GT 2C 2#16S SKT RECP BOX
Datasheet Download
GTC02R14S-9S-LC.pdf
Availability of GTC02R14S-9S-LC
QUANTITY
GTC02R14S-9S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC02R14S-9S-LC
Internal Part NumberEIS-GTC02R14S-9S-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC02R14S-9S-LC
Related LinksGTC02R1, GTC02R14S-9S-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC02R14S-9S-LC Details Description
Related parts for GTC02R14S-9S-LC
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 6.5A 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 630MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 320.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
BOARD DEMO 73S8010RT 20-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
2.5 W/B HSG datasheet.pdf
LED WHITE 4PLCC SMD datasheet.pdf
RES SMD 18.4K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf