Amphenol Industrial GTC02R28-15P
GTC02R28-15P picture photo
Mfg. Part Number
GTC02R28-15P
Brief Description
GT 35C 35#16 PIN RECP
Datasheet Download
GTC02R28-15P.pdf
Availability of GTC02R28-15P
QUANTITY
GTC02R28-15P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC02R28-15P
Internal Part NumberEIS-GTC02R28-15P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC02R28-15P
Related LinksGTC02R, GTC02R28-15P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC02R28-15P Details Description
Related parts for GTC02R28-15P
IDC CABLE - HSC26H/AE26M/HPL26H datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG180B 30AWG 500' datasheet.pdf
ARC DETECTOR TYPE V datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 3X1 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
MICRO 31C P 36" WHT NI datasheet.pdf