Amphenol Industrial GTC030-16-11PZ
GTC030-16-11PZ picture photo
Mfg. Part Number
GTC030-16-11PZ
Brief Description
GT 2C 2#12 PIN RECP WALL RM
Datasheet Download
GTC030-16-11PZ.pdf
Availability of GTC030-16-11PZ
QUANTITY
GTC030-16-11PZ Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC030-16-11PZ
Internal Part NumberEIS-GTC030-16-11PZ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC030-16-11PZ
Related LinksGTC030-, GTC030-16-11PZ Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC030-16-11PZ Details Description
Related parts for GTC030-16-11PZ
TERM BLOCK 7.50MM 6POS datasheet.pdf
APPLIANCE INLET FLTR 1A datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 250' datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 48V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 5W datasheet.pdf