Amphenol Industrial GTC030-20-11S
GTC030-20-11S picture photo
Mfg. Part Number
GTC030-20-11S
Brief Description
GT 13C 13#16 SKT RECP WALL RM
Datasheet Download
GTC030-20-11S.pdf
Availability of GTC030-20-11S
QUANTITY
GTC030-20-11S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC030-20-11S
Internal Part NumberEIS-GTC030-20-11S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC030-20-11S
Related LinksGTC030, GTC030-20-11S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC030-20-11S Details Description
Related parts for GTC030-20-11S
FIXED IND 10NH 1A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
IC POE 803.2AF SINGL PSE 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 27.4KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CABLE 4POS R/A SOCKET 10M datasheet.pdf