Amphenol Industrial GTC030-20-29P-025-B30
GTC030-20-29P-025-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTC030-20-29P-025-B30
Brief Description
GT 17C 17#16 PIN RECP BOX RM
Datasheet Download
GTC030-20-29P-025-B30.pdf
Availability of GTC030-20-29P-025-B30
QUANTITY
GTC030-20-29P-025-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC030-20-29P-025-B30
Internal Part NumberEIS-GTC030-20-29P-025-B30
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC030-20-29P-025-B30
Related LinksGTC030-20-, GTC030-20-29P-025-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC030-20-29P-025-B30 Details Description
Related parts for GTC030-20-29P-025-B30
ASSEMBLY 8 POSITION 8 CONTACT datasheet.pdf
SSD 2GB 2.5" UATA datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 250V X7T 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
DIODE RECT 25A 1000V D2PAK datasheet.pdf
IC OP AMP SGL SUPP QUAD 14TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf