Amphenol Industrial GTC030-28-21P-A24
GTC030-28-21P-A24 picture photo
Mfg. Part Number
GTC030-28-21P-A24
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 37C 37#16 PIN RECP
Datasheet Download
GTC030-28-21P-A24.pdf
Availability of GTC030-28-21P-A24
QUANTITY
GTC030-28-21P-A24 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC030-28-21P-A24
Internal Part NumberEIS-GTC030-28-21P-A24
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC030-28-21P-A24
Related LinksGTC030-2, GTC030-28-21P-A24 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC030-28-21P-A24 Details Description
Related parts for GTC030-28-21P-A24
IC OSC SGL TIMER 2.1MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
IC 5V SCSI TERMINATOR 16-SOIC datasheet.pdf
RES 34 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 50V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 250VDC AXIAL CAN datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DVR HIGH/LOW SIDE 3A DIE datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC PLAD datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
LED 1/2" FLAT YLW 28VDC LEAD datasheet.pdf