Amphenol Industrial GTC030-36-10S
GTC030-36-10S picture photo
Mfg. Part Number
GTC030-36-10S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 48C 48#16 SKT RECP
Datasheet Download
GTC030-36-10S.pdf
Availability of GTC030-36-10S
QUANTITY
GTC030-36-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC030-36-10S
Internal Part NumberEIS-GTC030-36-10S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC030-36-10S
Related LinksGTC030, GTC030-36-10S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC030-36-10S Details Description
Related parts for GTC030-36-10S
IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 56SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT CORD MINI 5POS MALE datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 500W datasheet.pdf
IC MIXER 18-40GHZ 8SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 178 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf