Amphenol Industrial GTC030AFF20-3P
GTC030AFF20-3P picture photo
Mfg. Part Number
GTC030AFF20-3P
Brief Description
GT 3C 3#12 PIN RECP BOX RM
Datasheet Download
GTC030AFF20-3P.pdf
Availability of GTC030AFF20-3P
QUANTITY
GTC030AFF20-3P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC030AFF20-3P
Internal Part NumberEIS-GTC030AFF20-3P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC030AFF20-3P
Related LinksGTC030A, GTC030AFF20-3P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC030AFF20-3P Details Description
Related parts for GTC030AFF20-3P
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 80POS 0.156 datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 16 OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN SEC II 32 POS 100 C/L R/A datasheet.pdf
DSUB 8X8 M STR PCB 50OHM 50U Z datasheet.pdf
IC CTRLR ON/OFF P-P FIXED 12TDFN datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
220UF 16V 8X12MM 105C 4000H datasheet.pdf