Amphenol Industrial GTC030RV20-19S
GTC030RV20-19S picture photo
Mfg. Part Number
GTC030RV20-19S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 3C 3#8 SKT RECP BOX RM
Datasheet Download
GTC030RV20-19S.pdf
Availability of GTC030RV20-19S
QUANTITY
GTC030RV20-19S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC030RV20-19S
Internal Part NumberEIS-GTC030RV20-19S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC030RV20-19S
Related LinksGTC030R, GTC030RV20-19S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC030RV20-19S Details Description
Related parts for GTC030RV20-19S
TERM BLK PLUG-IN 10POS 5.0MM GRN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 10MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 20V datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 6A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V Z5V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF DOWN datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" R/A GOLD datasheet.pdf