Amphenol Industrial GTC030RV28-16PW-025-LC
GTC030RV28-16PW-025-LC picture photo
Mfg. Part Number
GTC030RV28-16PW-025-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
GT 20C 20#16 PIN RECP WALL
Datasheet Download
GTC030RV28-16PW-025-LC.pdf
Availability of GTC030RV28-16PW-025-LC
QUANTITY
GTC030RV28-16PW-025-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC030RV28-16PW-025-LC
Internal Part NumberEIS-GTC030RV28-16PW-025-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC030RV28-16PW-025-LC
Related LinksGTC030RV28-, GTC030RV28-16PW-025-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC030RV28-16PW-025-LC Details Description
Related parts for GTC030RV28-16PW-025-LC
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 200V X7R 2225 datasheet.pdf
IC POE LTPOE++ QUAD PSE 38-QFN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSID 0-100MV DIP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.0V datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf