Amphenol Industrial GTC06A28-21SX
GTC06A28-21SX picture photo
Mfg. Part Number
GTC06A28-21SX
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 37C 37#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06A28-21SX.pdf
Availability of GTC06A28-21SX
QUANTITY
GTC06A28-21SX Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06A28-21SX
Internal Part NumberEIS-GTC06A28-21SX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06A28-21SX
Related LinksGTC06A, GTC06A28-21SX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06A28-21SX Details Description
Related parts for GTC06A28-21SX
CONN U-MNL CAP 4POS 94V-2 RED datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 20POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 6.12K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC IR RCVR MODULE 30KHZ datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
SCR 400V 125A TO-94 datasheet.pdf