Amphenol Industrial GTC06A36-10S
GTC06A36-10S picture photo
Mfg. Part Number
GTC06A36-10S
Brief Description
GT 48C 48#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06A36-10S.pdf
Availability of GTC06A36-10S
QUANTITY
GTC06A36-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06A36-10S
Internal Part NumberEIS-GTC06A36-10S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06A36-10S
Related LinksGTC06A, GTC06A36-10S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06A36-10S Details Description
Related parts for GTC06A36-10S
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.75A 32VDC 0603 datasheet.pdf
2MM JACK SHEATHED PNL MNT BLK datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER SR VERT datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG YELLOW 500' datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 6.5VOUT 75W datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf