Amphenol Industrial GTC06AF20-2P-LC
GTC06AF20-2P-LC picture photo
Mfg. Part Number
GTC06AF20-2P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
GT 1C 1#0 PIN PLUG
Datasheet Download
GTC06AF20-2P-LC.pdf
Availability of GTC06AF20-2P-LC
QUANTITY
GTC06AF20-2P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06AF20-2P-LC
Internal Part NumberEIS-GTC06AF20-2P-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06AF20-2P-LC
Related LinksGTC06AF, GTC06AF20-2P-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06AF20-2P-LC Details Description
Related parts for GTC06AF20-2P-LC
FIXED IND 1NH 1.36A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
IC LOGARITHMIC AMP 95DB 8-MSOP datasheet.pdf
CAP MICA 350PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 GL SN datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN datasheet.pdf
RELAY 120/277V 20A SPDT W/ 277V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 28AWG GRY datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 500MW DO214AC datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 82 OHM 14SOIC datasheet.pdf