Amphenol Industrial GTC06AF22-5S-A24
GTC06AF22-5S-A24 picture photo
Mfg. Part Number
GTC06AF22-5S-A24
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 6C 2#12 4#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06AF22-5S-A24.pdf
Availability of GTC06AF22-5S-A24
QUANTITY
GTC06AF22-5S-A24 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06AF22-5S-A24
Internal Part NumberEIS-GTC06AF22-5S-A24
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06AF22-5S-A24
Related LinksGTC06AF2, GTC06AF22-5S-A24 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06AF22-5S-A24 Details Description
Related parts for GTC06AF22-5S-A24
TOOL HAND CRIMP 10-12AWG .25O datasheet.pdf
BUZZ PIEZO 12V CIRC 42MM CHASSIS datasheet.pdf
IC DSP CONTROLLER 16BIT 100LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT .163 AU datasheet.pdf
CAP CER 20PF 500V 1111 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 GRN/GRN/RED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
THERMAL PAD 30X30X0.3MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf