Amphenol Industrial GTC06AF28-21S-025-C36-A24
GTC06AF28-21S-025-C36-A24 picture photo
Mfg. Part Number
GTC06AF28-21S-025-C36-A24
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 37C 37#16 (20-24) SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06AF28-21S-025-C36-A24.pdf
Availability of GTC06AF28-21S-025-C36-A24
QUANTITY
GTC06AF28-21S-025-C36-A24 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06AF28-21S-025-C36-A24
Internal Part NumberEIS-GTC06AF28-21S-025-C36-A24
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06AF28-21S-025-C36-A24
Related LinksGTC06AF28-21, GTC06AF28-21S-025-C36-A24 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06AF28-21S-025-C36-A24 Details Description
Related parts for GTC06AF28-21S-025-C36-A24
TERM BLOCK PLUG 8POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR TRI VOLT&CUR 20DIP datasheet.pdf
TRANS NPN VHF/UHF SS 25V TO92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 8MM datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM4675SD datasheet.pdf
LIMIT SW ADJUSTABLE ROD LEVER datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 9SIP datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 10% 1089W datasheet.pdf