Amphenol Industrial GTC06CF16-11S
GTC06CF16-11S picture photo
Mfg. Part Number
GTC06CF16-11S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 2C 2#12 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06CF16-11S.pdf
Availability of GTC06CF16-11S
QUANTITY
GTC06CF16-11S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06CF16-11S
Internal Part NumberEIS-GTC06CF16-11S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06CF16-11S
Related LinksGTC06C, GTC06CF16-11S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06CF16-11S Details Description
Related parts for GTC06CF16-11S
FIXED IND 470UH 315MA 1.15 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC IEEE 802.3AF PD INTFC 8-SOIC datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 8POS BLACK datasheet.pdf
IC FIFO 1MX72 15NS 120QFP datasheet.pdf
STAT BAG MET-IN 10"X26"OPN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 3.3A 3MPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf