Amphenol Industrial GTC06F14S-2P-B30
GTC06F14S-2P-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTC06F14S-2P-B30
Brief Description
GT 4C 4#16S PIN PLUG
Datasheet Download
GTC06F14S-2P-B30.pdf
Availability of GTC06F14S-2P-B30
QUANTITY
GTC06F14S-2P-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06F14S-2P-B30
Internal Part NumberEIS-GTC06F14S-2P-B30
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06F14S-2P-B30
Related LinksGTC06F14, GTC06F14S-2P-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06F14S-2P-B30 Details Description
Related parts for GTC06F14S-2P-B30
MOSFET N-CH 30V 80A TO-220AB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR TRI-ST 2B US8 datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 100V 40A DO5 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 50A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 20QFN datasheet.pdf