Amphenol Industrial GTC06F18-20S-025-B30-C14
GTC06F18-20S-025-B30-C14 picture photo
Mfg. Part Number
GTC06F18-20S-025-B30-C14
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 5C 5#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06F18-20S-025-B30-C14.pdf
Availability of GTC06F18-20S-025-B30-C14
QUANTITY
GTC06F18-20S-025-B30-C14 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06F18-20S-025-B30-C14
Internal Part NumberEIS-GTC06F18-20S-025-B30-C14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06F18-20S-025-B30-C14
Related LinksGTC06F18-20S, GTC06F18-20S-025-B30-C14 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06F18-20S-025-B30-C14 Details Description
Related parts for GTC06F18-20S-025-B30-C14
DIP CABLE - HDM14S/AE14G/X datasheet.pdf
TOOL DIE HOLDER SDL ASSEMBLY datasheet.pdf
EXTENDER CARD ISA datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 10pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 11 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC VERT 3POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.42K OHM 1% 10W datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
820UF 420V 35X80MM 85C 10000H datasheet.pdf