Amphenol Industrial GTC06F28-15P-LC
GTC06F28-15P-LC picture photo
Mfg. Part Number
GTC06F28-15P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
GT 35C 35#16 PIN PLUG
Datasheet Download
GTC06F28-15P-LC.pdf
Availability of GTC06F28-15P-LC
QUANTITY
GTC06F28-15P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06F28-15P-LC
Internal Part NumberEIS-GTC06F28-15P-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06F28-15P-LC
Related LinksGTC06F2, GTC06F28-15P-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06F28-15P-LC Details Description
Related parts for GTC06F28-15P-LC
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS DUAL SMD GOLD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.1A SC70 datasheet.pdf
IC LVDS RECEIVER QUAD 16-TSSOP datasheet.pdf
SHELF FIXED 19X17.6X5.2" BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
SHLD MINIMIZER STR EXTENSION datasheet.pdf
VARIOKEYPCONE 19"PATCHFELD FIXED datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE SKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 30W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.8V datasheet.pdf