Amphenol Industrial GTC06F32-7SW
GTC06F32-7SW picture photo
Mfg. Part Number
GTC06F32-7SW
Brief Description
GT 35C 7#12,28#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06F32-7SW.pdf
Availability of GTC06F32-7SW
QUANTITY
GTC06F32-7SW Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06F32-7SW
Internal Part NumberEIS-GTC06F32-7SW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06F32-7SW
Related LinksGTC06F, GTC06F32-7SW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06F32-7SW Details Description
Related parts for GTC06F32-7SW
CAP CER 3900PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADR 32POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN MEMORY STICK CARD R/A SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
TV 99C 97#22D 2#8(TWIN) SKT RE datasheet.pdf
WHITE 2 POS METAL RTN L datasheet.pdf