Amphenol Industrial GTC06G-28-9S
GTC06G-28-9S picture photo
Mfg. Part Number
GTC06G-28-9S
Brief Description
GT 12C 6#12 6#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06G-28-9S.pdf
Availability of GTC06G-28-9S
QUANTITY
GTC06G-28-9S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06G-28-9S
Internal Part NumberEIS-GTC06G-28-9S
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06G-28-9S
Related LinksGTC06G, GTC06G-28-9S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06G-28-9S Details Description
Related parts for GTC06G-28-9S
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE INDUST 20A 600V CER BOLT ON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 96.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf