Amphenol Industrial GTC06G20-29S
GTC06G20-29S picture photo
Mfg. Part Number
GTC06G20-29S
Brief Description
GT 17C 17#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06G20-29S.pdf
Availability of GTC06G20-29S
QUANTITY
GTC06G20-29S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06G20-29S
Internal Part NumberEIS-GTC06G20-29S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06G20-29S
Related LinksGTC06G, GTC06G20-29S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06G20-29S Details Description
Related parts for GTC06G20-29S
SWITCH MINI SPDT 16A ROLLR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 536 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 100C S 36" YEL JACKP NI datasheet.pdf
DIP SWITCH datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 8POS datasheet.pdf
IC MCU 512KBIT 2.5MB FLASH datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS datasheet.pdf
20A BACK STUD CONNECTED BLACK datasheet.pdf