Amphenol Industrial GTC06R28-1S
GTC06R28-1S picture photo
Mfg. Part Number
GTC06R28-1S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 9C 3#8 6#12 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06R28-1S.pdf
Availability of GTC06R28-1S
QUANTITY
GTC06R28-1S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06R28-1S
Internal Part NumberEIS-GTC06R28-1S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06R28-1S
Related LinksGTC06, GTC06R28-1S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06R28-1S Details Description
Related parts for GTC06R28-1S
IC REG CTRLR BUCK BST 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 8POS datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
5+5 DIL SURFACE MOUNT P/HDR datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf