Amphenol Industrial GTC06R36-5R-LC
GTC06R36-5R-LC picture photo
Mfg. Part Number
GTC06R36-5R-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
GT 4C 4#0 SKT PLUG RADSOK
Datasheet Download
GTC06R36-5R-LC.pdf
Availability of GTC06R36-5R-LC
QUANTITY
GTC06R36-5R-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06R36-5R-LC
Internal Part NumberEIS-GTC06R36-5R-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06R36-5R-LC
Related LinksGTC06R3, GTC06R36-5R-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06R36-5R-LC Details Description
Related parts for GTC06R36-5R-LC
HARDWARE MOUNTING KIT 4-40 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS .050 VERT GOLD datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 50V 0.1A SMINI5 datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
6+6 DIL MALE SMT HORIZ CONN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf