Amphenol Industrial GTC08A36-4PX
GTC08A36-4PX picture photo
Mfg. Part Number
GTC08A36-4PX
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 3C 3#0 PIN PLUG
Datasheet Download
GTC08A36-4PX.pdf
Availability of GTC08A36-4PX
QUANTITY
GTC08A36-4PX Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC08A36-4PX
Internal Part NumberEIS-GTC08A36-4PX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC08A36-4PX
Related LinksGTC08A, GTC08A36-4PX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC08A36-4PX Details Description
Related parts for GTC08A36-4PX
CONN HEADER .100 SINGL R/A 20POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS JAMNUT PINS datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 15% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMB datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 30POS SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 DIP 36POS datasheet.pdf
TOOL MFT PNEU EXTERNAL ADJ datasheet.pdf
KIT 4POS 5.0X3.2 SOCKET datasheet.pdf
1000UF 250V 30X40MM 85C 2000H datasheet.pdf