Amphenol Industrial GTC08AF20-15S
GTC08AF20-15S picture photo
Mfg. Part Number
GTC08AF20-15S
Brief Description
GT 7C 7#12 SKT PLUG RTANG
Datasheet Download
GTC08AF20-15S.pdf
Availability of GTC08AF20-15S
QUANTITY
GTC08AF20-15S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC08AF20-15S
Internal Part NumberEIS-GTC08AF20-15S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC08AF20-15S
Related LinksGTC08A, GTC08AF20-15S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC08AF20-15S Details Description
Related parts for GTC08AF20-15S
FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 750K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
WIREMOUNT PLUG 20 CONTACT CLSD E datasheet.pdf
RES 70 OHM 8W 0.01% TO220 datasheet.pdf
RES SMD 0.09 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf