Amphenol Industrial GTC08CF28-9S
GTC08CF28-9S picture photo
Mfg. Part Number
GTC08CF28-9S
Brief Description
GT 12C 6#12 6#16 SKT PLUG RTAN
Datasheet Download
GTC08CF28-9S.pdf
Availability of GTC08CF28-9S
QUANTITY
GTC08CF28-9S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC08CF28-9S
Internal Part NumberEIS-GTC08CF28-9S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC08CF28-9S
Related LinksGTC08C, GTC08CF28-9S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC08CF28-9S Details Description
Related parts for GTC08CF28-9S
RES SMD 53.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 20% 3KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
IC FPGA 161 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.78A 69 MOHM SMD datasheet.pdf