Amphenol Industrial GTC08R20-24P-025
GTC08R20-24P-025 picture photo
Mfg. Part Number
GTC08R20-24P-025
Brief Description
GT 4C 2#8 2#16 PIN PLUG RTANG
Datasheet Download
GTC08R20-24P-025.pdf
Availability of GTC08R20-24P-025
QUANTITY
GTC08R20-24P-025 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC08R20-24P-025
Internal Part NumberEIS-GTC08R20-24P-025
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC08R20-24P-025
Related LinksGTC08R20, GTC08R20-24P-025 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC08R20-24P-025 Details Description
Related parts for GTC08R20-24P-025
CONN SPLICE BUTT 20-24 AWG NAT datasheet.pdf
SPACER MOUNT LED TRI-LEAD .380" datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A DO214AA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
02P MTA100 CONN ASSY NATL 30AU datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.4A 230 MOHM datasheet.pdf