Sullins Connector Solutions GTC20SFBN-M30
GTC20SFBN-M30 picture photo
Mfg. Part Number
GTC20SFBN-M30
Brief Description
CONN HEADER 20POS .100 SGL SMD
Datasheet Download
GTC20SFBN-M30.pdf
Availability of GTC20SFBN-M30
QUANTITY
GTC20SFBN-M30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC20SFBN-M30
Internal Part NumberEIS-GTC20SFBN-M30
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC20SFBN-M30
Related LinksGTC20S, GTC20SFBN-M30 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GTC20SFBN-M30 Details Description
Related parts for GTC20SFBN-M30
CAP FILM 1UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 3A DPAK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 16TSSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 20A 32VAC/VDC 1AG datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X7S 0402 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 150W datasheet.pdf