Sullins Connector Solutions GTC33SFBN-M30
GTC33SFBN-M30 picture photo
Mfg. Part Number
GTC33SFBN-M30
Brief Description
CONN HEADER 33POS .100 SGL SMD
Datasheet Download
GTC33SFBN-M30.pdf
Availability of GTC33SFBN-M30
QUANTITY
GTC33SFBN-M30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC33SFBN-M30
Internal Part NumberEIS-GTC33SFBN-M30
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC33SFBN-M30
Related LinksGTC33S, GTC33SFBN-M30 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GTC33SFBN-M30 Details Description
Related parts for GTC33SFBN-M30
CAP CER 8200PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC VIDEO SW QUAD RF N/O 16-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -42DB datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC 1.5KE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf